باربری و حمل بار با اسکانیا

باربری و حمل کالا رکن بسیار مهمی از رونق تجاری یک کشور است و هر چه این خدمات با راحتی و عمومیت بیشتری ارائه گردد، راه را برای مستحکم تر شدن چنین روابطی باز می کند. همانطور که می دانید، باربری کالا در ابعاد داخلی و بین المللی انجام می شود و برای به انجام رساندن آن راه های مختلفی اعم از حمل هوایی، دریایی و زمینی وجود دارد و انتخاب هر یک از این ها بستگی به میزان مسافت بین مبدا و مقصد، حجم و وزن بار و نیز زمان مورد نظر برای تحویل کالا دارد. کلیه این خدمات همواره زیر نظر یک شخصیت حقوقی با نام شرکت باربری انجام می شود. در این مقاله از سایت آذر تیزرو تبریز می خواهیم به بحث شرکت باربری در تبریز بپردازیم. با ما همراه باشید.

شرکت باربری چیست

در جامعه صنعتی که تولید به صورت انبوه نظام مند شده است و همه روزه نیاز است که تولیدات مختلف و متعدد کارخانجات مختلف به نقاط زیادی ارسال شده و تبادل کالا در سطح ملی و بین المللی صورت بگیرد، باربری دیگر امری مجزا و ایزوله از وضعیت پویای بازار نیست و حتما لازم است که شکلی یکپارچه تر به خود بگیرد. در این بین شرکت باربری برای پاسخ گویی به چنین نیازی سربرآرده و تاسیس می شود.

شرکت باربری در حقیقت یک شخصیت حقوقی است که وظایفی همچون حمل بار، اثاثیه منزل و عملیات باربری را انجام می دهد. این شرکت ها مجوز فعالیت خود را از اتحادیه های باربری و وزارت راه و شهرسازی می گیرند و به آن شرکت حمل و نقل، بنگاه باربری یا بنگاه حمل و نقل هم فته می شود! برای حمل بار در محدوده درون شهری نیازی به ثبت شرکت باربری نیست و تاسیس یک دفتر باربری کافیست. اما برای حمل بار در محدوده بین شهری و نیز بین المللی بایستی پروسه لازم و پیچیده برای تاسیس یک شرکت باربری معتبر طی بشود!
وظایف شرکت باربری
شرکت باربری با متقاضیان حمل بار قراردادی می بندد که بر مبنای آن موظف می گردد که باری را در محدوده مورد نظر در قرارداد به صورت کاملا سالم و ایمن به مقصد توافق شده برساند و در ازای آن دستمزدی توافقی را دریافت نماید. چنانچه برای این بار در مسیر مشکلی پیش بیاید و به بیان دیگر آسیب ببیند، جبران خسارت وارده بر عهده شرکت باربری خواهد بود! مثلا در اثاث کشی منازل چنانچه بار آسیب ببیند، این بر عهده شرکت باربری است که خسارت را جبران نماید.

انواع شرکت باربری

شرکت های باربری از منظرهای مختلفی به دسته های گوناگون تقسیم می شود و تقسیم بندی های تقریبا زیادی در این باره وجود دارد. اگر بخواهیم خیلی کلی بگوییم، شرکت های باربری از نظر محدوده فعالیت های خود به دو نوع شرکت حمل بار داخلی و بین المللی تقسیم می شوند که در این میان شرکت های داخلی خود بر دو نوع هستند: درون شهری و بین شهری که در بالا شرح آن داده شد.

همچنین ازنظر نوع سیستم مدیریتی و کارکردی به دو نوع فورواردی و کریری تقسیم می شوند. شرکت های فورواردی کار جایجایی را خودشان انجام نمی دهند و صرفا وظیفه مدیریت و به نوعی معماری حمل و نقل را بر عهده می گیرند و در واقع خود ماشین ندارند. اما شرکت های کریری ماشین دارند و کار اصلی جابجایی را انجام می دهند. از منظر دیگر اگر بخواهیم نگاه کنیم، یک شرکت فورواردی کارهای اداری و مربوط به کاغذ بازی را انجام می دهد.

یک تقسیم بندی دیگر برای شرکت های باربری وجود دارد و آن تقسیم بندی شرکت ها بر اساس انواع روش حمل و نقل کالا است. همانطور که می دانید بارها از چهار طریق هوایی، دریایی، زمینی و ریلی در محدوده بین المللی جابجا می شوند و شرکت حمل بنا به امکاناتی که در اختیار دارد، یک یا چند عدد از این روش ها را بر عهده می گیرد.

نحوه کار باربری ها

اما نحوه کار باربری به چه صورت است؟ این بستگی دارد که شرکت باربری در کدام زمینه های مربوط به کار خود فعالیت می کند. مثلا اگر کار اثاث کشی منزل را انجام می دهد، می تواند هر گونه خدمات مربوط به این کار را به مشتریان ارائه داده و حتی کارگر اثاث کشی هم به منزل مشتری اعزام کند. باربری های وانت کلا در کار فرستادن وانت و پاسخ با نیاز این دسته از مشتریان هستند که با وانت سر و کار دارند. کافیست شما با آنها تماس گرفته و درخواست وانت کنید! نزدیکترین وانت به شما را می فرستند.

نوع دیگر باربری ها، باربری های بین شهری هستند و بیشتر در پایانه مستقرند. این گروه بیشتر با اتوبارهای داخل شهر کار می کنند و بارهای مشتریان را از در محدوده بین شهری جابجا می کنند. باربری های شوش نوع دیگر باربری است که بارهای خرد مردم را در داخل انبارها نگه می دارند و با ماشین های سنگین همچون خاور، کامیون و تریلی به شهرستان ها ارسال می کنند. در سالهای اخیر نوع جدیدی از شرکت های باربری سربرآورده و آن شرکت های باربری آنلاین هستند. این ها در قالب اپلیکیشن یا سایت فعالیت می کنند و نوع کارشان به این صورت است که با تعدادی از رانندگان یا شرکت های حمل بار قرارداد دارند و به محض اینکه مشتری سفارش خود را ثبت می کند، درخواست برای رانندگان ارسال می گردد.

شرکت باربری در تبریز، آذرتیزرو در تبریز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دفاتر حمل بار در داخل کشور است که می تواند انواع بار شما عزیزان را در محدوده داخلی و بین المللی ازطریق زمینی ارسال نماید. ما انواع تریلی و کامیون را در اختیار داریم و می توانیم چنین خدماتی را با مقرون به صرفه ترین قیمت به شما ارائه دهیم. اگر شما به تازگی باری در اختیار دارید و می خواهید آن را از تبریز به هر نقطه ای از کشور ارسال نمایید، حتما با ما تماس برقرار کرده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. تعرفه قیمت ها را نیز از ما بپرسید و با دیگران مقایسه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *