حمل بار از تبریز

با رشد یافتن روابط تجاری بین کشورها در دنیای مدرن، نیاز به باربری در همه انواع خود بیش از پیش احساس می شود. تجارت بین الملل در حقیقت راهی برای گسترش تجارت شماست. روابط تجاری با خود نیاز به باربری را هم به همراه می آورند و این باعث شده که این کار شکلی یکپارچه و متمرکزتر به خود بگیرد و در تمام دنیا تحت عنوان یک صنف شناخته شود. در این مقاله از سایت آذر تیزرو در تبریز می خواهیم به بحث حمل بار بین المللی بپردازیم.

باربری بین المللی

این یک روش حمل و جابجایی انسان، حیوان و بارهای تجاری و صنعتی از یک نقطه دنیا به نقطه دیگر است. انتخاب روش حمل بار در این نوع محموله های بستگی به مرز واقع بین دو کشور دارد. اگر مرز دریایی باشد، بار با کشتی و از طریق دریا حمل می شود. اگر هوایی و زمینی باشد هم، یا با هواپیما و یا از طریق قطار و ماشین سنگین حمل می گردد. در هر یک از این روش ها معادلاتی وجو دارد و روابطی بر آن حاکم است که بر دیگری نیست. در این مقاله موضوع بحث ما حمل بار زمینی در محدوده بین المللی است.

همانطور که می دانید بارهای زمینی با ماشین های مختلفی حمل می شوند و هزینه های متفاوتی برای آنها صرف می گردد. بدون اغراق می توان گفت که حمل بین المللی از طریق جاده بهترین روش در بین انواع دیگر دریایی، هوایی و ریلی است. چرا که هم هزینه آن مقرون به صرفه تر است و هم از طرفی دیگر تنها روشی از حمل بار است که به صورت درب به درب انجام می شود. از نظر سرعت حمل هم روش قابل قبولی است.

مزایای باربری بین المللی به شیوه زمینی

این روش همانطور که گفتیم، مزایای ویژه ای دارد که جهت ارائه یک جمع بندی کلی می توان آنها را اینگونه دسته بندی کرد:
کم هزینه است
امکان استفاده از شبکه‌های گسترده جاده‌ای وجود دارد
امکان برنامه ریزی حمل و نقل و ردیابی محل کالاها وجود دارد
تحویل ایمن و خصوصی است
اما حمل بین المللی به روش زمینی معایبی هم دارد که به شرح ذیل است:
مسافت‌های طولانی زمین می‌تواند زمان بیشتری ببرد
ممکن است تاخیر به خاطر ترافیک و خرابی وجود داشته باشد
خطر آسیب دیدن کالاها به ویژه در مسافت‌های طولانی وجود دارد
عوارض عوارض در برخی کشورها زیاد است
مقررات مختلف جاده و ترافیک در برخی کشورها محدود کننده و آزاردهنده است

نحوه کار شرکت های حمل بین المللی به شیوه زمینی

حمل بار از تبریز از نظر نوع کاری که این قبیل شرکت ها انجام می دهند، به دو دسته تقسیم می شوند:
شرکت های فورواردر:
این شرکت ها خود مستقیما کار حمل با ماشین را انجام نمی دهند و صرفا کار مدیریت و معماری حمل و نقل را انجام می دهند. نام دیگر آن حمل کالا با واسطه است.
شرکت های کریری:
این شرکت ها خود ماشین دارند و مستقیما وظیفه حمل و باربری را بر عهده می گیرند. نام دیگر آن حمل کالا بدون واسطه است.
الزامات حمل و نقل زمینی بین المللی
حمل و نقل زمینی مراحلی دارد که شرکت باربری بایستی تمامی آنها را در پروسه حمل بر عهده گرفته و انجام دهد. از میان این مراحل می توان به صدور بارنامه بین المللی، صدور بیمه نامه، امکان رهگیری کالا و … اشاره کرد. در ادامه هر یک را به اختصار شرح می دهیم. با ما همراه باشید!

صدور بارنامه کالا

بارنامه سندی حقوقی است که به مثابه یک قرارداد بین شرکت باربری و متقاضی بسته می شود و در آن مشخصات هر دو طرف ذکر می گردد. این به نوعی تضمین از سوی شرکت باربری است که به متقاضی این اطمینان را می دهد بار او را در ازای قیمت توافق شده از سوی طرفین از نقطه A تا B می برد و همچنین متعهد می شود که در این مسیر حافظ سلامت و امنیت بار است. بارنامه در حقیقت همچون یک رسید در دست مشتری است.

صدور بیمه نامه کالا

همانطور که از نامش پیداست بیمه نامه سندی است که امنیت و سلامت فیزیکی کالای شما را در حین باربری تضمین می کند و این نیز وظیفه شرکت باربری است که بار شما را پیش از ارسال بیمه کند. بر طبق این سند تعهد می شود که چنانچه برای بار شما در مسیر اتفاقی بیفتد و خسارتی وارد گردد، بیمه آن را پرداخت خواهد کرد.

دریافت کد رهگیری

یکی از خدماتی که شرکت باربری بایستی ارائه دهد، دادن یک کد رهگیری به اوست تا بتواند در حین حمل بار، وضعیت محموله خود را بررسی کرده و هر لحظه بداند که در کجا واقع است. برای برخی از مشتریان این بسیار مهم است که بتوانند وضعیت بار خود را در حین ارسال پیگیری کنند.

شرکت آذر تیزرو تبریز از قدیمی ترین های حمل و نقل داخلی

ما در آذر تیزرو با کادری مجرب و سابقه ای طولانی در زمینه حمل بار بین المللی می توانیم با مقرون به صرفه ترین قیمت بار شما را به نقطه مورد نظرتان ارسال کنیم و در این بین تمام خدمات گفته شده در بالا را اعم از صدور بارنامه، بیمه نامه و امکان رهگیری به مشتریان خود ارائه می دهیم. کافیست با ما تماس گرفته و در خصوص جابجایی بار خود با ما مشورت کنید. همچنین نرخ هزینه های ما را بپرسید و با دیگران مقایسه کنید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *