شرکت حمل و نقل آذر تیزرو تبریز

با رشد بسیاری از صنایع و ارتقای تولید انبوه، حجم زیادی از این تولیدات بایستی همه روزه به نقاط مختلف کشور ارسال شود و این خود به یک کار تمام وقت و روزانه بدل می شود که نیازمند مدیریت هوشمندانه از سوی شرکت های به خصوصی است. این شرکت ها همان شرکت ها یا دفاتر باربری هستند که فعالیت خود را تماما بر روی این پروسه متمرکز کرده اند. در این مقاله از سایت آذر تیزرو تبریز می خواهیم به بحث حمل و نقل زمینی پرداخته و حمل بار زمینی از تبریز به همه نقاط کشور را تشریح کنیم. با ما همراه باشید.

حمل و نقل زمینی

حمل بار زمینی البته محدود به تولیدات صنعتی نمی شود و کلیه مصادیق حمل را اعم از انسان، حیوان و کالا را در بر می گیرد. در کل حمل و نقل زمینی را به این صورت می توان تعریف کرد:

به هر گونه جابجایی انسان، حیوان و کالا از نقطه ای به نقطه دیگر و بصورت زمینی و از طریق جاده، حمل و نقل زمینی گفته می شود.

همانطور که می دانید امروزه روش های بسیار متنوعی برای حمل کالا وجود دارد و که برخی از آنها احتمالا راحت تر و سریع تر از حمل و نقل زمینی است. اما چرا مردم هنوز هم از روش حمل بار زمینی استفاده می کنند؟ این احتمالا به نوعی سنجش و موازنه بین مزایا و معایب این روش برمی گردد و انگار هنوز هم وقتی مردم، مزایا و معایب روش های مختلف حمل را در کنار هم قرار می دهند، کماکان به این نتیجه می رسند که روش حمل زمینی بهتر است. در ادامه دلایل این موضوع را به گونه روشن تری بیان می کنیم.

انواع حمل و نقل زمینی کالا

حمل و نقل زمینی خود به دو دسته حمل داخلی و خارجی تقسیم می شود که حمل داخلی به معنی جابجایی کالا در داخل مرزهای کشور است و حمل خارجی به جابجایی بین المللی کالا گفته می شود. در این مقاله موضوع بحث ما حمل و نقل داخلی است.
جهت مطالعه در خصوص حمل و نقل بین المللی کالا کلیک کنید.

در حالت کلی می توان گفت که حمل و نقل زمینی بارهای مختلف با ماشین سنگین در داخل کشور بین 3 تا 10 روز کاری زمان می برد. معمولا در حمل داخلی بار چون مسافت نزدیکتر است و محدودیت کمتر است، روش زمینی به سایر روش ها ارجحیت دارد و دلیل عمده آن هزینه مقرون به صرفه تر حمل و نقل زمینی به نسبت سایر روش هاست.

الزامات حمل زمینی بار

حمل بار مثل هر کار دیگری، مراحل و پروسه مربوط به خود را دارد که تمامی متقاضیان آن بایستی به این مراحل آشنایی داشته و پیش از شروع کار از انجام آنها توسط شرکت باربری اطمینان یابند. در ادامه به شرح هر یک از این مراحل می پردازیم. با ما همراه باشید!

صدور بارنامه کالا:
بارنامه سندی حقوقی است که به مثابه یک قرارداد بین شرکت باربری و متقاضی بسته می شود و در آن مشخصات هر دو طرف ذکر می گردد. این به نوعی تضمین از سوی شرکت باربری است که به متقاضی این اطمینان را می دهد بار او را در ازای قیمت توافق شده از سوی طرفین از نقطه A تا B می برد و همچنین متعهد می شود که در این مسیر حافظ سلامت و امنیت بار است. بارنامه در حقیقت همچون یک رسید در دست مشتری است. رسیدی که مشخص می کند که باری از طرف او با چنین مشخصاتی به شرکت باربری سپرده شده است. بنابراین لازم است پیش از انجام هر کاری بارنامه را دریافت نمایید.

صدور بیمه نامه کالا:
همانطور که از نامش پیداست بیمه نامه سندی است که امنیت و سلامت فیزیکی کالای شما را در حین باربری تضمین می کند و این نیز وظیفه شرکت باربری است که بار شما را پیش از ارسال بیمه کند. بر طبق این سند تعهد می شود که چنانچه برای بار شما در مسیر اتفاقی بیفتد و خسارتی وارد گردد، بیمه آن را پرداخت خواهد کرد. بنابراین مطمئن شوید که شرکت باربری قبل از انجام کار، بار شما را بیمه می کند.

دریافت کد رهگیری:
یکی از خدماتی که شرکت باربری بایستی ارائه دهد، دادن یک کد رهگیری به اوست تا بتواند در حین حمل بار، وضعیت محموله خود را بررسی کرده و هر لحظه بداند که در کجا واقع است. برای برخی از مشتریان این بسیار مهم است که بتوانند وضعیت بار خود را در حین ارسال پیگیری کنند.

مزایای حمل و نقل زمینی

این روش همانطور که گفتیم مزایای ویژه ای به نسبت سایر روش ها دارد و در نتیجه باعث می شود که مردم کماکان این روش را ترجیح دهند. از جمله این مزایا می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
قیمت بسیار مقرون به صرفه تر (مهم ترین مزیت)
امکان ارسال درب به درب
بدون نیاز به جرثقیل برای تخلیه کالا
کم خطر بودن به نسبت سایر روش های حمل از نظر وقوع طوفان و…

شرکت آذر تیزرو تبریز از قدیمی ترین های حمل و نقل داخلی
ما در آذر تیزرو متخصص حمل بار از تبریز با کادری مجرب و سابقه ای طولانی در زمینه حمل بار داخلی می توانیم با مقرون به صرفه ترین قیمت بار شما را به نقطه مورد نظرتان ارسال کنیم و در این بین تمام خدمات گفته شده در بالا را اعم از صدور بارنامه، بیمه نامه و امکان رهگیری به مشتریان خود ارائه می دهیم. کافیست با ما تماس گرفته و در خصوص جابجایی بار خود با ما مشورت کنید. همچنین نرخ هزینه های ما را بپرسید و با دیگران مقایسه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *